You are currently viewing Cennik prac budowlanych – jakie są koszty usług?

Cennik prac budowlanych – jakie są koszty usług?

Na rynku jest wiele firm, które świadczą przeróżne usługi budowlane – każda z nich oczywiście coś sobie za to liczy. Często można spotkać się ze sztywnym cennikiem choć ten coraz częściej odchodzi w niepamięć. Dlaczego? Dlatego, że każdy klient ma inne, indywidualne potrzeby przez co trudno jest ustalić jedną konkretną cenę. Przyjrzyjmy się jednak średnim cenom za prace budowlane i zobaczmy za co płacimy.

Netto czy brutto?

Tak naprawdę każda firma dobiera to sobie indywidualnie. W Internecie spotkasz się z cennikami podawanymi w kwotach zarówno netto jak i brutto. Netto jest wygodniejsze dla samych ekip remontowych przez wzgląd na to, iż wiedzą ile „dostaną na rękę”, mniej jest to jednak wygodne dla klientów – w końcu do usługi doliczyć będziesz musiał 23% VAT-u. Jeśli liczysz również na sztywny zakres cen, to szybko przekonasz się, że choć dana firma może nie mieć cennika elastycznego, to często kwoty będą podawane w widełkach. To jest właśnie to o czym pisałem powyżej – każdy klient i każda jego potrzeba jest indywidualna, trudno jest więc brać zawsze taką samą zapłatę.

Średnie ceny poszczególnych usług

Najdrożej zdecydowanie zapłacimy za usługi dekarskie, tynkarskie i murarskie. Np. ceny budowy domu w stanie surowym zaczynają się od 950 zł netto za m2, jeśli firma musi dostarczyć swój własny materiał. Kładzenie tynku to natomiast wydatek przynajmniej 40 zł netto za m2 – tynki ozdobne są tutaj droższe. Cennik zmienia się też w zależności od tego, czy ktoś posiada własne materiały, czy pozostawia to na głowie ekipy. Inne przykładowe koszty w zakresie prac budowlanych, to np:

  1. Gzyms prosty od 90 zł za m2;
  2. Wykończenie sufitu od 45 zł za m2;
  3. Sufit podwieszany jednopoziomowy od 50 zł za m2;
  4. Murowanie z cegły, betonu komórkowego lub bloczka ceramicznego od 60 zł za m2;
  5. Montaż okna dachowego od 350 zł za sztukę.

Tak czy siak z pewnością zespół, który wynajmiesz będzie przeprowadzać dodatkową wycenę. Cenniki coraz częściej bowiem pełnią tylko rolę podglądową.

Czy mogę liczyć na rabaty?

Nie każda firma chętnie idzie na upust ceny za swoje usługi, ale zdarza się to – jest to uzależnione od wielkości zamówienia, tego czy zanosi się na dłuższą współpracę oraz kto jest zleceniodawcą. W końcu jeśli nie jest to osoba prywatna, a na przykład firma to prawie pewnym jest, iż do zrobienia będzie dużo więcej. Z pewnością będzie Ci łatwiej o rabat, jeżeli dostarczysz własnych materiałów. W końcu wtedy ich zakup nie będzie po stronie wykonawcy, a to może korzystnie wpłynąć na przystępność ceny.

A jak wygląda cennik w SATI Consulting?

Jest oczywiście indywidualny – wyceną zajmuje się nasz przedstawiciel handlowy, który zadba również o wymagane pomiary. Te usługi świadczymy oczywiście gratis – zależy nam na indywidualnym podejściu dlatego nie mamy sztywnych cen. Zgłoś się do nas poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie, a pomożemy Ci ustalić koszty prac budowlanych.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz