Zabudowy Balkonów

Zabudowa balkonu

Zabudowa balkonu w systemie bezramowym.

Bezramowe zabudowy balkonów są nowoczesnymi systemami opartymi na zabudowie z aluminium oraz szkła hartowanego. Szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne a przy stłuczeniu nie stanowi zagrożenia dla przechodniów.

Zabudowa blokowego balkonu przyczynia się do powiększenia powierzchni mieszkania, pozwala cieszyć się roślinnością nawet zimową porą ciesząc się stworzonym z balkonu dodatkowym metrażem. Najlepiej wykonać zabudowę przed chłodnymi dniami, praca monterów zimową porą przy temperaturach zewnętrznych ujemnych czasami jest nie możliwa.  Zabudowa balkonu wymaga zgody administratora budynku, zarządcy.

 

Zabudowa balkonu jest fajnym pomysłem. Ma więcej zalet niż wad. Na pewno poprawi bezpieczeństwo dzieci, wielu rodziców decyduje się na takie rozwiązanie. Dodatkowa powierzchnia pozwoli na przechowywanie sprzętu sezonowego, wózki, rowery, zabawki. Zwłaszcza kiedy nie posiadamy piwnicy lub powierzchnia piwnicy jest niewystarczająca. Zabudowa balkonu pozwoli również utrzymać kwiatostan w zimie.

Dodam że zabudowany taras na parterze może powiększyć salon, powiększając przestrzeń dzienną, wymaga to remontu całego pomieszczenia, ale rozwiązanie warte jest przemyślenia.

 

Podstawowe korzyści zabudowanego balkonu.

  1. Na niższych piętrach mamy dodatkową ochronę przed intruzami, zabezpieczamy rzeczy na balkonie przed kradzieżą. O dodatkowym bezpieczeństwie dla małych dzieci już wspominałem, dodatkowo podwyższymy bezpieczeństwo przechodniów, nasza pociecha ani nikt inny łatwo nie wyrzuci żadnego przedmiotu.
  2. Zabudowany balkon, skutecznie zabezpiecza przed zimnem, w wietrzne dni chroni mieszkanie przed wiatrem, dodatkowym atutem jest ochrona przed opadami deszczu lub śniegu. Taka izolacja pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, może również przyczynić się do oszczędności na cieple.
  3. Jak już wspominałem, zabudowany balkon to dodatkowe metry powierzchni użytkowej, może służyć jako bezpieczna przechowalnia rzeczy sezonowych, rowery, wózki, rolki, zabawki do piaskownicy. Zabudowany balkon może posłużyć do suszenia ubrań.
  4. Ogrodnicy kochający rośliny mogą w zabudowanym balkonie izolować zarażone rośliny, zimową pora przechowywane w domu rośliny czasem nie lubią ciepłego i suchego powietrza, zabudowany balkon rozwiąże tan problem.

Pozwolenie na zabudowę balkonową.

Zabudowy balkonów w blokach wymagają zgody spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty. W zależności od administratora budynku. Są budynki w których absolutnie nie wolno ingerować w wygląd zewnętrzny i zmiany elewacji, najczęściej wpisane do rejestru zbytków.

 

 

Wykonujemy profesjonalne zabudowy balkonowe, wykonując kompleksowy remont, proponujemy zabudowę, przynosi to więcej korzyści niż strat.